Poidła dla bydła niezamarzające - skuteczna ochrona wody przed zamarzaniem


poidła niezamarzające

Poidła dla bydła niezamarzające zapewniają zwierzętom stały dostęp do wody, niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych. Jest to szczególnie ważne w przypadku krów mlecznych, które w szybki sposób tracą wodę z organizmu ze względu na produkcje mleka.

W zależności od wieku bydła, występują różne zasady wieszania poidła. Dorosłe bydło powinno mieć zawieszone poidło na wysokości około 60-70 cm od ziemi, dla jałówek najlepsza wysokość to 50-60 cm, natomiast dla cielaków to około 40-45 cm.

Poidła wykonane są z wytrzymałych i odpornych na warunki atmosferyczne materiałów. Najczęściej są to tworzywa sztuczne, żeliwa lub stal nierdzewna.

 

 


Poidła mrozoodporne - dostęp do wody przez cały rok

Poidła mrozoodporne to rozwiązanie, które szczególnie sprawdza się zimą, chroniąc wodę przez zamarzaniem. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczać wodę zwierzętom przez cały rok. Takie poidła są wspierane kablami grzewczymi. Kable grzejne z termostatem są całkowicie bezpieczne dla zwierząt, umożliwiają podgrzewanie wody w momencie, gdy temperatura na dworze spadnie do 3°C. Jednocześnie zabezpieczają instalacje wodną przed zamarzaniem aż do temperatury -45°C.

 

poidło mrozoodporne

W ofercie firmy Borys znajdziecie Państwo:

- Kable grzewcze

- Poidła łąkowe

- Poidła miskowe

- Poidła mrozoodporne (niezamarzające)

- Poidła niskociśnieniowe (grawitacyjne)

- Poidła wannowe

 

 

Sprawdź ofertę poideł niezamarzających i wielu innych dostępnych w ofercie Borys

Poidła niezamarzające mogą być wykorzystywane nawet w temperaturach do -30°C, dzięki czemu spełniają swoją funkcje przez cały rok. Mogą być montowane na kręgu betonowym, na dowolnym rodzaju pastwiska i są łatwe w czyszczeniu. Oferowane przez nas poidła kulowe zapobiegają dodatkowo nagrzewaniu się latem.

Oferujemy również poidła podgrzewane z zamontowanymi grzałkami, które podgrzewają wodę w temperaturze nawet do -30°C. Wykonane są z polietylenu, dzięki czemu są odporne na promienie UV. Zapewniają stały poziom wody, szybki i łatwy montaż zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku oraz łatwość czyszczenia.

Nasze poidła łąkowe można natomiast zastosować w każdym rodzaju pastwisk, wykorzystujących jako źródło wody stawy, rzeki i wody gruntowe na wysokość 7 metrów i długość 70 metrów. Wykonane są ze stali emaliowanej i polietylenu odpornego na rdzę, wilgoć, zamarzanie czy promieniowanie UV.

Z kolei poidła miskowe są idealne dla krów, cieląt, koni, trzody chlewnej, kóz i owiec. Wykonane są z mosiądzu lub żeliwa, pokrytego warstwą tworzywa sztucznego, które zabezpiecza poidło przed odpryskami. Wszystkie poidła, które dodatkowo zabezpieczamy farbą proszkowaną na gorąco, są zabezpieczone przed korozją, dzięki czemu nie reagują z wodą i żywnością.

W naszej ofercie znajdują się również poidła niskociśnieniowe, montowane do zbiornika wody. Idealne dla krów, cieląt, koni, trzody chlewnej, kóz i owiec. Polecamy również poidła wannowe z przeznaczeniem na obory wolnostanowiskowe i pastwiska.

 

 

Firma BORYS na polskim rynku

istnieje już od 1994 roku.

 

Jako jedyna w Polsce zajmuje się sprzedażą

oraz profesjonalnym montażem

stałych ogrodzeń elektrycznych.

pastuchy elektryczne

 

Borys s.c.Borys s.c. Jankówko 1E 62-200 Gniezno TEL. 61 425 27 98

Jankówko 1E

62-200 Gniezno

TEL. 61 425 27 98